Účast Tondy Hübnera na mistrovství světa

novinky
02.11.2023

Ve dnech 14.10. až 21.10.2023 proběhlo na Mallorce tenisové Mistrovství světa jednotlivců a párů. V kategorii 80+ se ho zúčastnil člen Tenisového klubu Ústí nad Orlicí Tonda Hübner. V této kategorii se turnaje zúčastnilo celkem 66 hráčů. A Tonda si nevedl vůbec špatně. V prvním kole měl volný los, ve druhém kole porazil devátého nasazeného hráče, Němce Muellera 6:3 a 6:2. Ve třetím kole zdolal Američana Corleye 6:4 a 6:2. Tím postoupil do osmifinále, tedy mezi posledních 16 hráčů. Zde narazil na druhého nasazeného hráče turnaje a pozdějšího celkového vítěze turnaje Chilana Pinta Bravo. Tomu podlehl výsledkem 6:2 a 6:2.
Ve čtyřhře, po výhře nad Italama Terzim a Callegarim 4:6, 6:4 a 10:5, postoupil s finským spoluhráčem Matikainenem do druhého kola. V dalším kole podlehli americkému páru Corley, Stewart 6:2 a 6:1.
V aktuálním žebříčku ITF je ve dvouhře, v kategorii 80+, klasifikován na 44. místě.